Piątkowe spacery

27.04. 2018-21.09.2018 l Punkt Informacji Turystycznej Bastion Św. Jadwigi w Nysie l 17:00 l

Do 21 września Punkt Informacji Turystycznej Bastion św. Jadwigi w Nysie, serdecznie zaprasza na bezpłatne  „Piątkowe spacery z przewodnikiem po Nysie”


Punkt Informacji Turystycznej Bastion św. Jadwigi w Nysie, serdecznie zaprasza
na bezpłatne  „Piątkowe spacery z przewodnikiem po Nysie”

3 sierpnia, godz. 17:00 – spacer z przewodnikiem „Szlakiem Eichendorffa”


10 sierpnia, godz. 17:00 – spacer z przewodnikiem trasą „Nysa – Śląski Rzym”

31 sierpnia, godz. 17:00  – spacer z przewodnikiem trasą „Twierdza Nysa”


21 września, godz. 17:00 –
spacer z przewodnikiem „Trasą Turystyczną Park Kulturowo – Przyrodniczy  Twierdza Nysa”


Zbiórka:
Bastion św. Jadwigi w Nysie
ul. Piastowska 19
48 – 300 Nysa

tel. (77) 433 49 71, 602 654 128
e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3 sierpnia, godz. 17:00 – spacer z przewodnikiem „Szlakiem Eichendorffa” – uczestnicy spaceru odwiedzą miejsca w Nysie, związane z Josephem von Eichendorffem, wybitnym poetą epoki romantyzmu, który ostatnie lata swojego życia spędził w naszym mieście,
a spoczął na Cmentarzu Jerozolimskim.

10 sierpnia, godz. 17:00 – spacer z przewodnikiem trasą „Nysa – Śląski Rzym” – podczas tego spaceru uczestnicy odwiedzą najważniejsze obiekty położone w centrum miasta, związane z czasami kiedy Nysa była stolicą Księstwa Nyskiego, rządzonego przez biskupów wrocławskich.

31 sierpnia, godz. 17:00  – spacer z przewodnikiem trasą „Twierdza Nysa” – będzie to znakomita okazja, aby zwiedzić najważniejsze obiekty potężnej niegdyś Twierdzy Nysa, która w XVIII wieku należała do największych na Śląsku kompleksów fortecznych.


21 września, godz. 17:00 –
spacer z przewodnikiem „Trasą Turystyczną Park Kulturowo – Przyrodniczy  Twierdza Nysa” – uczestnicy wycieczki przejdą szlakiem, łączącym Bastion św. Jadwigi  z Fortem Wodnym. Szlak ten ma dwie części, pierwsza z nich prowadzi bulwarami rzeki Nysy Kłodzkiej i pozwala poznać dziedzictwo przyrodnicze Nysy, natomiast druga wiedzie przez zabytkowe centrum miasta i pozwala poznać najcenniejsze zabytki naszego miasta.

 

Written By:

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.