niedziela, 19 listopad 2017 00:00

Finał konkursu Miss 50+

Autor 

19 listopada br. poznamaliśmy tegoroczne laureatki polsko-czeskiego konkursu Miss 50+. Galę poprzedził finał IV edycji Senioriady.

Finał konkursu Miss 50+ i IV Senioriady

19.11.2017, godz. 17:00 | Sala widowiskowa NDK | wstęp na podstawie zaproszeń

19 listopada br. poznaliśmy tegoroczne laureatki polsko-czeskiego konkursu Miss 50+. Galę poprzedził finał IV edycji Senioriady,  w przerwie między wydarzeniami licznie zgromadzona publiczność miała sposobność obejrzeć wystawę prac uczniów Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie.

W tym roku polskie uczestniczki konkursu na wybór Miss 50+ zaprezentowały się w tańcach indywidualnych, a ich koleżanki z Czech w tańcu grupowym. Ponadto jury konkursowe i publiczność obejrzeli kilkuminutowe prezentacje video o każdej z kandydatek. 

Swoją obecnością uświetnili to wydarzenie Piotr Bobak - Burmistrz Miasta Nysa, Michalina Danuta Podgórnia - Prezes Uniwersytetu III Wieku,  w Nysie oraz goście z Czech Roman Šťastný - Starosta Mikulowic, Štěpánka Beníčková - dyrektorka Organizacji SOUŽITÍ 2005, o.p.s w Mikulowicach. 

W finale tegorocznego przeglądu wzięło udział 48 wykonawców. Jury w składzie:Marzena Deja - reżyser teatralny i pedagog, Danuta Bajorek - wiceprzewodnicząca Rady Seniorów w Nysie, Nadia Vanteeva - choreograf, Marek Kędzierski - dyrektor NDK,  postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Statuetka w kategorii TANIEC - Zespół Pieśni i Tańca "KOMES" z Kędzierzyna-Koźla

Statuetka w kategorii ŚPIEW - Małgorzata Kalińska, Jerzy Sadłoń Ośrodek Kultury Niemodlin

Statuetka w kategorii SŁOWO - Zofia Gulbinowicz Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Do finału Miss 50+ zakwalifikowało się 8 uczestniczek, cztery z Polski i cztery z Czech. Jury w składzie: Jolanta Sajek-Stadnik - choreograf, Marzena Śmiglewicz - fotograf, grafik, Piotr Liniewski - Honorowy Prezes Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej, Antoni HasenbeckAntoni Hasenbeck - właściciel firmy HASAN z Nysy, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

  • Miss 50+ Kreatywności (Kreativity) otrzymuje Pani

    Marie Šálková

    Miss 50+ Wdzięku (Půvabu) otrzymuje Pani                          

    Halina Frydel

    Miss 50+ Talentu (Talentu) otrzymuje Pani                         

    Elelna Valeriánová

    Miss 50+ Gracji (Gracje) otrzymuje Pani                         

    Barbara Hanus

    Miss 50+ Elegancji (Elegance) otrzymuje Pani

    Maria Bas

    Miss 50+ Subtelności (Subtelnosti) otrzymuje Pani

    Olga Malíková

    Miss 50+ Obiektywu (Foto) otrzymuje Pani                         

    Marta Ostrá

    Miss 50+ Publiczności (Publikum) otrzymuje Pani

    Zofia Uchman.

    Dla uczestników wydarzenia Starosta Nyski ufundował okolicznościowego torta.
     
    Miłymi akcentami podczas tegorocznego Finału były także występy pozakonkursowe: Zespołu Tanero z Nysy, oraz Zespoł Stokrotki 50+.

JoomlaXTC Easy Image Gallery module -Miss2017

 

 

 

 

 

 

IV NYSKA SENIORIADA – KARTA OCEN JURY

 

Lp.

Wykonawca (y)

tytuł

kategoria

Ocena

(od 1 do 40 pkt.)

1.

„ALE BABKI PLUS”

       Kamienica

 

Utwory:

  1. „Piosenki biesiadne”.

ŚPIEW

17

2.

Łucja Stanik

Nysa

Wiersze:

  1. „Jezioro moich lat”.
  2. „Zatrzymać chwile”

SŁOWO

19

3.

„SKOROSZYCKIE BABKI”

Ośrodek Kultury Gminy Skoroszyce

Utwory wokalne:

  1. ”Niedawno tak”,
  2. Dwie tęsknoty”,
  3. ”Czerwone słoneczko”.

ŚPIEW

18

4.

Grupa Taneczna „Senior Dance” - Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Układy taneczne:

  1. „Oczy zielone”.

 

TANIEC

30

5.

Weronika Malec

Nysa

 

Wiersze:

  1. „Za górami za lasami”,
  2. „Dziadek i dzieci”.

SŁOWO

10

6.

Grupa Taneczna

„SENIOR-SZOK”

Klub „GIM2” SP Nr 10 Nysa

Układ taneczny:

      1. „Jesienne   

           szaleństwa”. MIX

           Tańców.

TANIEC

26

7.

Stefania Zawiślak

Nysa

Monologi:

  1. „Żale mężczyzn”,
  2. Żale kobiet”.

SŁOWO

31

8.

Zespół Wokalny „Echo Korfantowa”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

w Korfantowie

Utwory wokalne:

  1. ”Murii”,
  2. „Ta noc”.

 

ŚPIEW

16

9.

Zespół Wokalny „Złoty Liść” ” - Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Utwory:

  1. „Włoskie nuty”.

 

ŚPIEW

27

10.

Lucyna Kata

Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Utwory:

       1. „Piosenka  

           przypomni ci”,

       2. „Paryskie tango”.

ŚPIEW

25

11.

Leokadia Chmiel

Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Utwory:

       1. „Być kobietą”,

       2. „Kocham Cię życie”.

ŚPIEW

23

12.

Chór „Echo Kresów” MOK Kędzierzyn – Koźle

Utwory:

  1. „Nim świt”,
  2. „Syjahamba”.

ŚPIEW

35

13.

Jerzy Zabłocki – przy akompaniamencie Chóru „Echo Kresów”

MOK Kędzierzyn – Koźle

Utwory:

  1. ”Łyk lwowskiego powietrza”.

 

ŚPIEW

29

14.

 

Teresa Kozioł

Nysa

Monologi:

  1. „Myślenie emeryta”.

 

SŁOWO

 

 

 

19

15.

Teresa Kozioł

Nysa

Utwór:

      1. „Koniecznie muszę      

          mieć”.

ŚPIEW

30

16.

Zespół Pieśni

i Tańca

„Komes”

Kędzierzyn-Koźle

  1. 1.    Pokaz tańców barokowych                   w strojach z epoki baroku.

TANIEC

37

STATUETKA

W KATEGORII TANIEC

17.

Zespół „Bożenki”

Lubsza

Utwory:

  1. ”Oj zagraj mi muzyko”,
  2. „Dziewczyny, dziewczyny”.

ŚPIEW

34

18.

Zespół Taneczny

„Stokrotki 50+”

NDK Nysa

Układ taneczny:

  1. „Mamamia”
  2. „Minionki”,
  3. „Despacito – salsa”.

TANIEC

26

19.

Kamila Smentek

Hajduki Nyskie

 

Utwory:

  1. „Spojrzyj, ach spojrzyj”,
  2. „Reweta storne”.

ŚPIEW

11

20.

Zespół Wokalny „FINEZJA”

ZERiI Nysa

Piosenki:

  1. „Miłość w Santorini”,
  2. „Hopa cupa”,
  3. „Nie wybaczę”.

ŚPIEW

19

21.

Chór

„CZERWONY GOŹDZIK”

Nysa

Utwory:

  1. „Ondraszek”
  2. „Leci huczy bystry potok”

ŚPIEW

21

22.

Alicja Nałęcz

 Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

 

 

Wiersze:

  1. Zbiór wierszy ”Od świtu po zmierzch”.

SŁOWO

26

23.

Magda Mikita

Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Utwory:

      1. „Pod niebem Opola”,

ŚPIEW

21

24.

Zofia Gulbinowicz Dom Dziennego Pobytu „Złota jesień” Opole

Wiersze:

„Kolory życia”

SŁOWO

35

STATUETKA W KATEGORII SŁOWO

25.

„SENIORITKI”

Ośrodek Kultury

w Kłomnicach 

Układ taneczny:

  1. „Taniec cygański” do utworu „Bawmy się” Don Wasyl.

TANIEC

27

26.

Zespół Wokalny „FANTAZJA”

Bielice

Utwory:

  1. „Scenariusze życia”,
  2. „Radość w sercu”,
  3. ”Zabierz mnie ze sobą tam”.

ŚPIEW

25

27.

Zespół Wokalny

„SŁOŃCE”

GOKSiR Łambinowice

Utwory:

  1. „Kalifornia”,
  2. „Wiła wianki”.

ŚPIEW

21

28.

Urszula Barbara Struś

Nysa

Utwory:

  1. „Staruszek świat”’,
  2. „Radość najpiękniejszych lat”,
  3. „Zawsze gdzieś czeka ktoś”.

ŚPIEW

18

29.

Duet Ola i Ela

Hajduki Nyskie

Utwór:

1. „Pidmanuła pidveła”

ŚPIEW

12

30.

Zespół Chóralny „Uśmiech” przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Jasienica Dolna i Wsi Drogoszów

w Jasienicy Dolnej

Utwory:

  1. ”Słoneczko na niebie”,
  2. „Wśród gór opawskich”
  3. Ballada o żołnierzu    i śmierci”.

ŚPIEW

28

31.

Róża Baranowska

Dom Dziennego Poboytu

„Magda-Maria”

Opole

 

 

Wiersze własne z I tomiku:

  1. „Kresowianie piszą wierszem”.

 

SŁOWO

30

32.

Chór „Relaks”

NDK Nysa

Utwory:

     1. „Kwiat jednej nocy”,

     2. „Malowany dzbanku”.

ŚPIEW

21

33.

Anna Przeździecka

Jasienica Dolna

Wiersze własne:

„Z ballad frontowych”             i „Wizerunek”

      1. „Z podszeptów 

          jesiennego czasu”,

     2. „Żyć ci przyszło”,

     3. „Jeszcze jedno   

           wołanie”,

     4. „Hipokryz (ja)”,

     5. „Gorączka”,

     6. „Dygot”,

     7. „W moim wierszu”’

     8. „Szkoda”,

     9. „Ciesz się chwilą”,

     10. „Zaćmienie   

            księżyca”,

     11. „Azyl”,

     12. „Wiedziałam”,

     13. „Wygasły”.

SŁOWO

33

34.

Grupa Teatralna „Kwiatki magnolii”            MOPS Kędzierzyn-Koźle

 

Przedstawienie taneczne:

       1.”Maski ludzi”.

 

TANIEC

25

35.

Edward Zabrzeski

UTW Głuchołazy       

Utwory:

  1. „Mimo wszystko-kochaj”, wyk. autorskie.

SŁOWO

22

36.

Zespół Wokalny „Hajduki Nyskie” Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Hajduki Nyskie w Hajdukach Nyskich

Utwory:

  1. Białe łabędzie”,
  2. „A nie ta ptaszyna”,
  3. „Chodziła po polu”.

ŚPIEW

19

37.

Grupa Taneczna „EM-EMKI” – Dom Dziennego Pobytu „Magda-Maria” Opole

Układ taneczny”

     1.„Emerytowany swing”.

TANIEC

35

38.

„LIGOCKIE WRZOSY”

Ośrodek Kultury                  i Sportu

 Ligota Pruszkowska

Utwory:

     1. „Życie jest cudowne”,

     2. „Der rote Mond von 

          Agadir”,

     3. “Gdy lila wrzosy w

         salach kwitną”. a

          capella

ŚPIEW

25

39.

Chór „Bagatela” – Dom Dziennego Pobytu

„Magda-Maria” Opole

Utwory:

  1. „Ave Maria no more”,
  2. „Mix utworów Filipinek”,
  3. „Bal Arlekina”.

 

 

ŚPIEW

32

40.

Zespół Wokalny

„SZUMIĄCY BÓR”

Tułowicki Ośrodek Kultury Tułowice

Utwory:

       1. „Moje Tułowice”,

       2. „Oj zagraj mi 

            muzyko”.

ŚPIEW

20

41.

Małgorzata Kalińska, Jerzy Sadłoń

Ośrodek Kultury

 Niemodlin

Utwory:

       1. „We dwoje”,

       2. „Z tobą chcę 

            oglądać świat”.

ŚPIEW

36

STATUETKA W KATEGORII ŚPIEW

42.

Chór „WRZOS” Centrum Kultury Głuchołazy

 

Utwory:

      1. „Szkarłatny kwiat”,

      2. „Milion róż”.

ŚPIEW

11

43.

 Amatorski Zespół Wokalny „KAPRYS”

Biechów

 

Utwory:

  1. „Odejdź Jasiu od okienka”,
  2. Z tamtej strony jeziora”,
  3. „Depce konik, depce”,
  4. „Wiązanka góralska”          

ŚPIEW

9

44.

Mirosława Kijaszek

UTW Głuchołazy

Wiersz;

1. „Wspomnij mnie”.

SŁOWO

23

45.

Zespół Wokalny „OTMUCHOWIANKI”

Miejsko-Gminny Dom Kultury Otmuchów

Utwory:

  1. „Są takie dni w tygodniu”,
  2. Odpowie ci wiatr”,
  3. „Modliła się dziewczyna”

ŚPIEW

15

46.

Małgorzata Kalińska

Ośrodek Kultury

 Niemodlin

 

Utwory:

  1. „Ja dla pana czasu    nie mam”,
  2. „Szuja”.

ŚPIEW

32

47.

Barbara Turska

UTW Głuchołazy

Wiersz:

     1. „Moja jesień”.

SŁOWO

21

48.

Jerzy Sadłoń

Ośrodek Kultury

 Niemodlin

Utwory:

     1. „Nastroje”,

     2. „Diabły w deszczu”.

ŚPIEW

33

 

 

Wybór Miss Publiczności

Wybieramy Miss Publiczności!

Marta Ostrá

1 Month ago

Zofia Uchman

1 Month ago

Marie Šálková

1 Month ago

Barbara Hanus

1 Month ago

Olga Maliková

1 Month ago

Elena Valeriánová

1 Month ago

Halina Frydel

1 Month ago

Maria Bas

1 Month ago

The vote is already over! It ended on sobota, 18.listopad 2017 (00:00).

jVoteSystem developed and designed by www.joomess.de.

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2017 . Wszelkie prawa zastrzeżone.