poniedziałek, 08 czerwiec 2015 10:00

Wystawa 3d

Autor 

Wystawa multimedialna o sakralnych szlakach pogranicza polsko-czeskiego.

Wystawa multimedialna i konferencja

08.06.2015 / Bastion św. Jadwigi (3 sale wystawowe) /  wstęp wolny  `

8 czerwca galeria Bastionu św. Jadwigi wzbogaciła się o kolejną pozycję, która na pewno zainteresuje turystów odwiedzających Śląski Rzym. Wystawa multimedialna o kościołach pogranicza obejmuje obiekty sakralne w sposób rzadko dotąd pokazywany. Serdecznie zapraszamy do nieodpłatnego zwiedzania w godzinach otwarcia punktu Informacji Turystycznej w Nysie.

Wystawę otworzyła dyrektor Nyskiego Domu Kultury - Marta Klubowicz w obecności wiceburmistrza Nysy, Piotra Bobaka. W przypadku tej ekspozycji nie były potrzebne specjalne przemowy, wystawa broni się sama zawartą treścią. W pierwszej sali wystawowej poznajemy ogólny zarys projektu, a do odbioru niezbędne są okulary 3d. Z racji ograniczonej przestrzeni – jednorazowo wystawę może oglądać grupa 15 osób. W pozostałych dwóch salach wystawowych autorzy instalacji skupiają się na szczegółach projektu, na pokazaniu ciekawej historii pogranicza polsko-czeskiego – zachęcając do odkrywania miejsc sakralnych ważnych nie tylko z punktu widzenia katolików.

Po wystawie, zwiedzający zostali zaproszenia do sali kinowej na dwa wykłady dotyczące przede wszystkim dziejów chrześcijaństwa na pograniczu polsko-czeskim. Prelegentami byli lokalni przewodnicy, dr. Paweł Szymkowicz oraz Krystyna Dubiel, co zawsze w ich przypadku wiążę się z wieloma ciekawymi anegdodatmi. Wykłady były udanym uzupełnieniem treści zawartej na wystawie 3d. Pytań rozszerzonych na pewno będzie przybywać z każdą kolejną grupą odwiedzającą nową stałą wystawę w Bastionie św. Jadwigi. Na szczęście goście do dyspozycji mają doświadczonych przewodników turystycznych, którzy odpowiedzą na postawione pytania, dodadzą kilka nowych do zastanowienia się i sprawnie pokierują, gdzie i co jeszcze warto odwiedzić w związku z poruszonym tematem.  

galeria zdjęć 

JoomlaXTC Easy Image Gallery module - Wystawa 3d

  


 

8 czerwca odbyło się  oficjalne otwarcie wystawy multimedialnej o sakralnych szlakach pogranicza, przygotowanej w ramach projektu „Chrześcijańskie Przystanki Pogranicza - Nysa i Bílá Voda” oraz na towarzyszącą otwarciu konferencję.

 Zachęcamy do obejrzenia wystawy multimedialnej w Bastionie św. Jadwigi. Instalacja multimedialna zaprezentowana w trzech salach wystawowych skupia się przede wszystkim na powiązaniach historycznych o charakterze religijnym na pograniczu polsko-czeskim. Autorzy wystawy pokazują piękno zabytków sakralnych w sposób atrakcyjny dla odbiorców w różnym wieku. Mowa o technice 3d oraz wielu ujęciach z lotu ptaka, zarówno ukazujących obiekty z zewnątrz, jak też szczegóły architektoniczne wnętrz wybranych kościołów.

Wystawie będzie towarzyszyć konferencja naukowa, podczas której swoje wykłady wygłoszą Paweł Szymkowicz oraz Krystyna Dubiel. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Chrześcijańskie przystanki pogranicza - Nysa i Bila Voda".

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE. 

 

zobacz plakat w powiększeniu

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.