Mała draka o ....

30.09.2018 l Scena Nyskiego Dom Kultury l 16:00 l bilety:  dostępne tylko w kasie NDK w cenie 10,00 zł

" Mała draka o zwierzakach" to spektakl, który dla Państwa wybraliśmy w ramach projektu "TEATR POLSKA". Jest to specjalna propozycja dla dzieci.

Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program Teatr Polska jest organizowany od 2009r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik jak co roku bierze udział w programie tym samym dając możliwość mieszkańcom Nysy na obcowanie z teatrem przez duże T.

Dla dzieci przygotowaliśmy zaproszenie do Zoo, a konkretnie do Opolskiego Zoo, gdzie aktorki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora będą toczyć wesołe spory na temat zwierząt, które ciekawsze, które lepsze. Spektakl w reżyserii Ewy Piotrkowskiej ma charakter interaktywny, angażujący dzieci, które są w bliskim kontakcie z aktorami i rekwizytami scenicznymi. W ramach programu przewidziane są dodatkowo bezpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci.

30 września (niedziela) , godz. 16.00 „Mała draka o zwierzakach”, gościnnie zagra u nas Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

Zwierzątka goszczą po raz koejny na naszej teatralnej scenie!

Szczeżuja, pijawka lekarska, żółw grecki, piękne ptaki-kaczka hełmiatka, kulon i batalion -mogę być już niedługo obecne tylko na zdjęciach i obrazkach w podręcznikach zoologii...

To gatunki, którym grozi wyginięcie! Skażenie środowiska, katastrofy ekologiczne i ludzka, niestety, chciwość i bezmyślność zagrażają naszym "braciom mniejszym".

 Bilety już w kasie NDK- cena: 10,00 zł

Dzieci biorące udział w przedstawieniu będą siedziały na scenie, wśród aktorów.

A rodzice, którzy zechcą przyjść z dziećmi będą mogli bezpłatnie obejrzeć spektakl z widowni.

 

Written By:

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.