sobota, 11 listopad 2017 17:00

Święto Niepodległości

Autor  ą

10 listopada w Nyskim Domu Kultury rozpoczęły się obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Świętowanie rozpoczęliśmy od otwarcia wystawy prac uczestników konkursu plastycznego pn. "Pamięć".

Kolejnym punktem była prezentacja filmu o budowie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie oraz panel dyskusyjny pt. "Marszałek Józef Piłsudski - fakty i legendy". Pierwszą prelekcją była prezentacja szlaku pamięci w wykonaniu naszego pracownika Jarka Srębacza, który w części wieczornej wziął również udział w inscenizacji o powstaniu Mazurka Dąbrowskiego - grając Józefa Wybickiego. Adrian Kołodziej zaprezentował Społeczny Komitet Budowy Pomnika Piłsudskiego w Nysie, któremu przewodzi oraz zaprosił do obejrzenia filmu o budowie pomnika. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa pamiątek  przekazanych przez mieszkańców Nysy zorganizowana we foyer NDK. Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada wielopokoleniowa.

11 listopada podczas uroczystego koncertu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości zobaczyliśmy występy laureatów Przeglądu Pieśni Polski Niepodległej, Konkursu Tańca Narodowego, Zespołu Pieśni i Tańca "Nysa". Koncert uświetnił występ artystów Piwnicy pod Baranami.

 

 

 Koncert z okazji Święta Niepodległości

 

11.11.2017, 17.00 / sala widowiskowa Nyskiego Domu Kultury / wstęp wolny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne wpisy z tej kategorii: « Koncert Adam Nowak »

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.