niedziela, 18 grudzień 2016 10:00

Jarmark

Autor 

W ostatni przedświąteczny weekend w Bastionie św. Jadwigi odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym swoje produkty oferowali wystawcy z Nysy i okolic. Była to doskonała okazja aby nabyć oryginalne i ręcznie wykonane prezenty na nadchodzące święta. 

Podczas jarmarku mogliśmy zaopatrzyć się m.in. w wyjątkowe ręcznie wykonane bombki czy różnego rodzaju ozdoby na stół wigilijny. Nie zabrakło również czegoś dla podniebienia. Dużym zainteresowaniem cieszył się m.in. swojskie wędliny, miody oraz różnego rodzaju wyroby z piernika a wśród dzieci darmowa kolejka i gra świąteczna. Na dziedzińcu Bastionu stanęła również scena, na której występowali m.in. dzieci z Przedszkola nr 1, podopieczni Romana Gila z Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej, grupa teatralna Beaty Wnęk-Malec i Krzysztofa Jaroty działajaca przy NDK, Nyskie Studio Piosenki Dariusza Orłowskigo, oraz chór Gaudeamus.

 

JoomlaXTC Easy Image Gallery module -JarmarkB2016

 

Jarmark Świąteczny w Bastionie

 

18 grudnia 2016, start 10.00 / Bastion św. Jadwigi / wstęp wolny

 

18 grudnia zapraszamy na magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Informację Turystyczną w Nysie oraz NDK.

Jak co roku magię Świąt najpierw poczujemy na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi, gdzie na straganach będziemy mogli zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju asortyment związany z pięknymi polskimi tradycjami. Świąteczne smakołyki kuchni regionalnej, miody od lokalnych pszczelarzy, ozdoby choinkowe, wyroby rękodzieła artystycznego, stroiki, wyroby wędliniarskie, grzańce, degustacja potraw świątecznych i wiele wiele innych atrakcji - to wszystko czeka na gości Bastionu św. Jadwigi.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

10.00 - OTWARCIE JARMARKU

14.00 – Oficjalne rozpoczęcie części artystycznej Jarmarku Bożonarodzeniowego

14.10 – Jasełka, Przedszkole nr 1 

14.45 – Chór Relaks 

15.30 – Grupy teatralne NDK 

16.10 – Nyskie Studio Piosenki 

16.30 – Be Yourself

16.45 – 17.30 – Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej Romana Gila

17.30 – Zespół Pieśni i Tańca Nysa 

18.00 – chór Gaudeamus 

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Od różnego rodzaju pokazów, występów dzieci  z nyskich szkół i przedszkoli,  po przejażdżkę świąteczną kolejką. Do zabawy będzie zachęcał Święty Mikołaj, który obdarowuje nasze pociechy słodkimi upominkami. 

 

 

zobacz plakat w powiększeniu

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.