piątek, 29 marzec 2013 11:05

Winda już działa!

Autor 

Zapraszamy do korzystania z windy w gmachu Nyskiego Domu Kultury. Udostępniliśmy dla Państwa również windę od strony ul. Chodowieckiego, dzięki której można dostać się do klubu Amator oraz do biur i kasy NDK.

Przy pomocy nowoczesnych wind osoby starsze i niepełnosprawne z łatwością dostaną się do budynku NDK w celu załatwienia różnych spraw, czy nabycia biletów (od kilku lat działa również system internetowego zakupu biletów). Dodatkowo, z myślą o osobach poruszających się na wózkach przygotowaliśmy pierwszy rząd widowni. Dzięki automatyzacji siedzisk można je w każdej chwili łatwo wypiąć, robiąc miejsce dla wózków. Sala została przebudowana w ten sposób, że osoby zasiadające w pierwszych rzędach mają lepszą widoczność, niż przed modernizacją. Podesty zewnętrzne przy wejściach bocznych na salę widowiskową oraz podesty wewnętrzne, które zastąpiły niewygodne schody – ułatwią poruszanie się po obiekcie. Na potrzeby osób niepełnosprawnych udostępniono oddzielne i oznakowane ubikacje.

 

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Przebudowa Nyskiego Domu Kultury im. Wandy Pawlik przy ul. Wałowej w Nysie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Województwa  Opolskiego na lata 2007-2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość”.

 

 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.