sobota, 07 lipiec 2012 09:35

Wylewka schodów

Autor 

Kilka dni trwały utrudnienia w dostaniu się do gmachu Nyskiego Domu Kultury od ul. Chodowieckiego, wszystko w związku z wylaniem nowych schodów wejściowych.

Intensywne prace budowlane trwają cały czas również wewnątrz budynku, który po remoncie ma być jednym z najbardziej przyjaznych niepełnosprawnym obiektów tego typu w kraju. Przypominamy, że projekt renowacji NDK przewiduje m.in. wybudowanie klatki przeciwpożarowej wewnętrznej, drugiego wejścia od ul. Chodowieckiego, czy przebudowę części piwnicy. Zostanie zainstalowany nowy system sygnalizacji przeciwpożarowej, a renowacji doczekają się również schody wewnątrz budynku oraz oczywiście sala widowiskowa i zaplecze gastronomiczne. Na zewnątrz obiektu widać spore postępy przy budowie wind, które posłużą głównie osobom niepełnosprawnym.

Trwają jeszcze ostatnie przetargi, które wyłonią wykonawców poszczególnych prac. Ze środków własnych Nyskiego Domu Kultury zostanie zakupione nowe oświetlenie sceniczne. Już dziś można powiedzieć, że pod koniec bieżącego roku obiekt będzie nie do poznania. 

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Przebudowa Nyskiego Domu Kultury im. Wandy Pawlik przy ul. Wałowej w Nysie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Województwa  Opolskiego na lata 2007-2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość”.

 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.