piątek, 30 marzec 2012 11:00

Po zimowej przerwie

Autor 

Po zimowej przerwie na dobre ruszył remont obiektu. Mury NDK prawie z każdej strony cieszą estetyczną i nowoczesną elewacją. Jest to pierwszy tak poważny remont obiektu od czasu jego wniesienia.

Do elewacji budynku użyto płyt termo-izolujących ze styropianu oraz tynk licowy organiczny barwiony w masie. Dzięki trzem tonacjom kolorów poszczególnych brył gmachu - NDK wreszcie nabrał nowoczesnego wyglądu. Wymieniono również okna w foyer od strony PWSZ na okna PCV. W najbliższych tygodniach ten sam los czeka wysłużone okna od strony ul. Wałowej tj. głównego wejścia NDK. Lifting fasady to nie wszystko. Odnowione będą także drzwi wejściowe, kraty w piwnicznych oknach oraz zaplecze techniczne. Przebudowa rampy załadunkowej ma podnieść poziom bezpieczeństwa obsługi technicznej. Z kolei – po przeciwległej stronie – trwa montaż windy, która umożliwi m.in. osobom niepełnosprawnym dostanie się na wyższe partie budynku. Docelowo NDK wzbogaci się o dwie windy i jeden podnośnik – wszystko z myślą o likwidacji barier architektonicznych.

Choć elewacja budynku nie zachowała pierwotnego koloru – wierzymy, że szybko wpisze się w krajobraz Nysy, czyniąc ul. Chodowieckiego i ul. Wałową bardziej atrakcyjnymi. Przypominamy, że wszystkie prace remontowe są prowadzone pod stałym nadzorem konserwatorskim.

 

 

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Przebudowa Nyskiego Domu Kultury im. Wandy Pawlik przy ul. Wałowej w Nysie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Województwa  Opolskiego na lata 2007-2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość”.

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.