czwartek, 08 grudzień 2011 11:10

Elewacja frontowa na ukończeniu

Autor 

Ulica Chodowieckiego w Nysie po remoncie średniowiecznych obwałowań dawnego Księstwa Nyskiego doczekała się wreszcie remontu Nyskiego Domu Kultury. Można już oglądać pierwsze efekty prac renowacyjnych na zewnątrz obiektu im. Wandy Pawlik.

Jak zapowiada Burmistrz Nysy, Jolanta Barska - Urząd Miejski w Nysie zamierza w niedługim czasie opracować plan rewitalizacji rynku i ulic przyległych, w tym ulicy Chodowieckiego, której remont ruszy w ciągu roku. Będzie zatem prawdopodobnie nowa nawierzchnia drogi i powstaną nowe chodniki. Tymczasem oko może cieszyć odnowiona elewacja frontowa budynku NDK, wykonana przez Zakład Budowlany Benedykt Koźbiał z Nysy. Prace trwają pod nadzorem konserwatora zabytków, który ustalił zakres zadań renowacyjnych i dobrał kolorystykę obiektu.

Ważniejsze zadania, niż sama elewacja czekają na ekipę remontową w roku 2012. Głównym zadaniem będzie rozbudowa i dostosowanie infrastruktury kulturalnej do potrzeb imprez tworzonych lub obsługiwanych przez NDK. Dzięki nowym rozwiązaniom zwiększą się możliwości kreowania nowych produktów kulturalnych, a obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Przebudowa Nyskiego Domu Kultury im. Wandy Pawlik przy ul. Wałowej w Nysie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Województwa  Opolskiego na lata 2007-2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość”.

 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.