niedziela, 16 październik 2011 12:45

Rozwój infrastruktury kulturalnej

Autor 

Pierwsze prace mające na celu przywrócenie blasku NDK trwają w najlepsze. Przechodząc się ulicą Wałową można zauważyć rusztowania i pracowników firmy remontowej przy renowacji elewacji frontowej.

Jest to pierwszy etap projektu pod nazwą „Przebudowa Nyskiego Domu Kultury im. Wandy Pawlik przy ul. Wałowej w Nysie”. Długo wyczekiwany remont poprawni estetykę obiektu oraz jego funkcjonalność, na czym wszyscy skorzystamy. Prace wykonywane będą etapami, aby nie zamykać czasowo obiektu, ani zakłócać harmonogramu imprez oraz grup działających przy NDK. Placówka do nieprzerwanego działania zobowiązana jest również licznymi projektami m.in. o współpracy międzynarodowej i wymianie interkulturalnej.

W kolejce do renowacji jako pierwsza stanęła klatka schodowa skrzydła administracyjnego. Obecnie trwają prace nad elewacją, również w celu poprawy termoizolacji budynku, a nie tylko samego wyglądu zewnętrznego Nyskiego Domu Kultury. Jest to główne zadanie na najbliższy miesiąc, przed nadejściem opadów śniegu. Potem roboty przeniosą się do wnętrza obiektu. Poprawa ekonomiki cieplnej przyczyni się do oszczędności w eksploatacji placówki, która przypomnijmy - zgodnie z projektem – zamierza zwiększyć możliwości kreowania nowych produktów kulturalnych kierowanych do różnorodnych grup odbiorców.

Do końca 2012 roku budynek NDK zostanie dopasowany do wymogów bezpieczeństwa oraz poprawi się funkcjonalność całego obiektu, głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych. Nowa kasa biletowa, balustrady, przebudowa rampy rozładunkowej i zaplecza gastronomicznego, montaż dźwigów wewnętrznych, przebudowa jednego rządu widowni, nowe elementy oświetlenia foyer, hallu, przebudowa oświetlenia zewnętrznego, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej – to wszystko sprawi, że estetyka budynku bardziej będzie zachęcać do odwiedzenia naszej placówki. Przewiduje się, że rozszerzenie oferty kulturalnej zwiększy liczbę osób korzystających ze zmodernizowanego budynku o 20% już w przyszłym roku.

 

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Przebudowa Nyskiego Domu Kultury im. Wandy Pawlik przy ul. Wałowej w Nysie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Województwa  Opolskiego na lata 2007-2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość”.

 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.