piątek, 18 lipiec 2014 12:20

Zapraszamy na stronę projektu

Autor 

Zapraszamy na stronę www.wstories.eu. Można na niej znaleźć podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu budującego most między różnymi kulturami, oparty na wymianie wiedzy choćby z zakresu edukacji nieformalnej osób dorosłych.

Strona internetowa zbudowana na potrzeby projektu Welcome to European Stories to kompendium wiedzy o działaniach podjętych w ramach programu typu lifelearning, wykorzystującego narzędzia z zakresu storytelling. Znajdziecie tam m.in. europejskie historie opowiedziane przez ludzi, którzy w życiu widzieli już wiele, a swoją bogatą wiedzą chętnie dzielą się z innymi. Mowa o historiach opowiedzianych na papierze oraz o prezentacjach video.

Na uwagę zasługuje duża aktywność biorących w udział w projekcie nyskich seniorów, którzy międzynarodowe obeznanie zawdzięczają m.in. spotkaniom i zajęciom w ramach polsko-czeskiego projektu „Dom Dwóch Kultur”. Oni doskonale rozumieją ideę projektu i siłę potencjału opowieści oraz ich rolę motywującą. Dziś większość seniorów w Polsce odstawiona jest na boczny tor, więc wszystkie działania, które mają za zdanie zintegrowanie środowiska osób 65+ są mile widziane. Oni wciąż mają do odegrania ogromną rolę w społeczeństwie.

European Stories

Nyski Dom Kultury ma nadzieję, że znajomość z seniorami z Turcji, Niemiec i Hiszpanii przełoży się także na nieformalne spotkania już poza ramami projektu. Osoby biorące udział w projekcie z ramienia NDK to również dobry przykład dla innych osób, które dzięki temu będą chętnie zapisywać się do różnych stowarzyszeń senioralnych w Gminie Nysa i aktywnie promować zajęcia dla dorosłych. Emerytura to przecież drugie życie!

LINK DO STRONY - http://www.wstories.eu/

 

 

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.