4 grudnia br. w Mikulovicach odbyło się czwarte polsko-czeskie spotkanie zrealizowane w ramach projektu NDK „Dom dwóch kultur”.

Warsztaty świąteczne w Czechach / Vánoční tvoření v České Republice

W ramach spotkania odbyły się warsztaty świąteczne,  na których uczestnicy projektu zapoznali się z tworzeniem kartek świątecznych techniką Quislingu, zaprezentowaną przez Karin Dohnalovą. Spotkanie rozpoczęły mikulovické esk. pěveckéseskupení  - Śpiewające Mikulovickie Kobiety, które wykonały czeskie pieśni związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Trzecią piosenkę pt.„Vánoce, vánocepřicházejí”,to jest „Boże Narodzenie, Boże Narodzenie przyjdź” mogli zaśpiewać wszyscy uczestnicy spotkania, ponieważ tekst był wyświetlany na ekranie.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat z udziału w zajęciach. Polska grupa seniorów przygotowała dla swoich czeskich przyjaciół kartki świąteczne wykonane techniką skrapbooking-u - na warsztatach w Domu Dwóch Kultur w Nysie oraz mikołajkowe prezenty z czekolady. Pożegnalnym akcentem było wspólne składanie sobie życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych oraz zaśpiewanie polskiej kolędy „Bóg się rodzi”. Jak zwykle nie obyło się bez wzruszeń, uścisków i ogromnej serdeczności.  


Zapowiedź: W dniu 4 grudnia br. w Centrum Wspólnoty SOUŽITÍ 2005, o.p.s. w Mikulowicach odbędą się Warsztaty świąteczne dla seniorów z Klubu Domu Dwóch Kultur, na których będą wykonywane bożonarodzeniowe i noworoczne ozdoby.

 

Będzie to IV Spotkanie dwóch kultur – seniorów z Polski i Czech w ramach projektu NDK „Dom Dwóch Kultur”. Seniorzy z Nysy przywiozą na warsztaty w Czechach własnoręcznie zrobione kartki świąteczne wykonane techniką scrapbookingu i embossingu. Każdy z czeskich uczestników warsztatów otrzyma taką właśnie kartkę. Polscy uczestnicy zapoznają się z technikami wykonywania ozdób świątecznych w Czechach i przywiozą do Nysy zrobione na zajęciach ozdoby.

 

Zbiórka uczestników warsztatów we wtorek 4 grudnia 2012 o godz. 14.40 na rynku w Nysie.

 

 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.