We wtorek 23 października br. odbyło się drugie spotkanie seniorów z Polski i Czech w ramach projektu NDK - „Dom dwóch kultur”. Spotkanie odbyło się w Centrum Wspólnoty SOUŽITÍ 2005 o.p.s. w Mikulovicach, a jego tematem była jesień w muzycznej ekspresji. W rolę prowadzącej wcieliła się Rafaela Drgáčová. 

Spotkanie muzyczne – jesienne nucenie

 

Seniorzy za pomocą rysunku, dźwięku stukających kamieni oraz plastikowych tub i bębnów starali się nadać muzyce odpowiednie brzmienie jesienne. Przerywnikami w spotkaniu były wykonywane przez wszystkich elementy ruchowe związane z odpowiednim tonowaniem melodii – ruchy szybkie, powolne i subtelne - podobne do spadających liści. Zaprezentowano również polskie i czeskie piosenki związane z jesienną porą roku. Pomimo deszczowej i pochmurnej pogody wszyscy wybornie się bawili.

 


 

 

Zapowiedź: Drugie spotkanie polsko–czeskiej grupy seniorów Domu Dwóch Kultur w Mikulovicach.

 

W dniu 23.10 br. w Mikulovicach odbędzie się drugie spotkanie polsko–czeskiej grupy seniorów zorganizowane w ramach projektu „Dom Dwóch Kultur” w Mikulowickim Centrum Wspólnoty (Komunitní Centrum Mikulovice) na zaproszenie organizacji partnerskiej SOUŽITÍ 2005, o.p.s. Tym razem tematem spotkania będzie „Muzyka w jesiennej tonacji” (Hudební Setkání - Podzimní Notování), które poprowadzi lektorka Rafaela Drgáčová. Grupa uczestników projektu będzie mogła zapoznać się z jesiennymi „klimatami muzycznymi” panującymi u naszych południowych sąsiadów, wspólnie zaśpiewać i podyskutować przy kawie, herbacie i czeskim drugim śniadaniu. Wyjazd polskiej grupy odbędzie się do Czech we wtorek 23 października br. o godz. 8.00, miejsce spotkania - Nysa, Rynek.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 6 listopada br. tym razem w Nysie w Klubie Domu Dwóch Kultur, ul. Moniuszki 5. Tematem spotkania będzie „Historia stosunków polsko – czeskich i Trójkąta Wyszechradzkiego”, które poprowadzi pan Józef Szwab. 

 

 

 

Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.