wtorek, 16 październik 2012 09:10

Wizyta w Falciteni

W dniach 8-12 października delegacja 7 osób z Nysy gościła w rumuńskim Falticeni. 34-tys. miasteczko przywitało piękną pogodą, dużą życzliwością i pomysłami na kolejne spotkania robocze projektu Boost(e)r.

Tym razem gospodarzem projektu nastawionego na wymianę doświadczeń kulturotwórczych było technikum „Mihai Bacescu”. Placówka ta wzorowo realizuje różne projekty z wieloma partnerami z UE, chwaląc się m.in. skoncentrowaniem kształcenia przygotowawczego do zawodów technicznych, na które jest największe zapotrzebowanie w krajach wspólnoty europejskiej. Pracę nauczycieli i wychowawców chwalił również burmistrz miasteczka, na spotkanie z którym zaproszono wszystkich uczestników projektu Boost(e)r.

Oprócz delegacji z Polski w różnych warsztatach udział brała 10-osobowa delegacja z Turcji. W ciągu kilku dni pobytu w Rumunii dyskutowano nad dalszym rozwojem projektu finansowanego z funduszy FRSE Grundtvig. - Takie wyjazdy zawsze sprzyjają dużej integracji członków międzynarodowej grupy - opowiada Kamila Kopeć z NDK. - Cieszymy się, jak któryś z partnerów wykorzystuje naszą wiedzę i doświadczenie. To działa oczywiście w obie strony.

Oprócz dialogów z zakresu aktywizacji różnych grup społecznych, organizatorzy seminarium zadbali również o próbę przybliżenia najważniejszych wartości kulturowych swojego kraju. Wizyty w muzeach, kościołach prawosławnych i katolickich, czy lokalnych szkołach zachęciły do głębszego poznania dorobku kulturowego Rumunii. Kolejne spotkania wzbogacające wiedzę o krajach europejskich odbędą się w przyszłym roku w Turcji i prawdopodobnie po raz drugi w Nysie.

 

 

Występy taneczne w Falciteni 

 

Zmieniano dnia poniedziałek, 05 maj 2014 07:39
Nyski Dom Kultury

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty kulturalnej.

 

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.